Teatr

st9Dajemy Wam gwarancję, że wybierając ten kierunek, będziecie bardzo zajęci – Wasze grafiki wypełnią próby do spektakli, doskonalenie umiejętności scenicznych, pisanie scenariuszy, projektowanie scenografii, przygotowania do akcji animacyjnych. Nieco wytchnienia znajdziecie w zaciszu pracowni lalkarskiej i na zajęciach poświęconych cyzelowaniu dykcji (sztuka słowa), literaturze czy historii teatru i dramatu.

DSC_0116Spora ilość zajęć praktycznych (również w zakresie komunikacji społecznej, dramy, pracy z grupą i w grupie, kontaktów interpersonalnych) sprawia, że nasi absolwenci są gotowi zmierzyć się z pracą związaną z różnymi formami sztuki scenicznej.

DSC_0049Nasza szkoła posiada własną salę teatralną z pełnym oświetleniem oraz zapleczem w postaci kostiumów i rekwizytów. Zajęcia teatralne prowadzone są przez lubianych i doświadczonych aktorów (Maciej Grzybowski, Małgorzata Kałędkiewicz, Warszosław Kmita). Pod ich okiem studenci realizują swoje pierwsze spektakle, projekty sceniczne. Rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się zasad rządzących sceną, sposobu zachowania na scenie. Każdy semestr kończy się praktycznym egzaminem, podczas którego studenci prezentują swoje dokonania.

Nauka w Studium trwa 2 lata (na razie – przygotowujemy się do przekształcenia, dzięki niemu będziemy mogli oferować edukację trwającą 3 lata, kończącą się licencjatem). Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w cyklu 4-semestralnym.
Każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną.
Pomyślne zaliczenie czterech semestrów uprawnia do przystąpienia do egzaminu dyplomowego, który jest podstawą otrzymania dyplomu ukończenia Studium i uzyskania zawodu  ANIMATOR KULTURY O SPECJALIZACJI TEATRALNEJ
W trzecim semestrze nauki nasi studenci odbywają praktykę w ośrodkach i centrach kultury, mediach, ośrodkach terapii zajęciowej, agencjach reklamowych, ośrodkach sztuki plastycznej lub w teatrach zawodowych na terenie całego kraju.
W ciągu dwóch lat studiów realizowane są bloki przedmiotów ogólnych i specjalistycznych.

SPECJALIZACJA TEATR i FOTOGRAFIA
Do przedmiotów ogólnych należą:
·         historia sztuki
·         literatura
·         metody i techniki animacji
·         historia i estetyka fotografii
·         taniec
·         wiedza o kulturze
·         wiedza o animacji
·         psychologia
·         komunikacja społeczna
·         drama
·         techniki pracy umysłowej
·         lektorat języka angielskiego

 

Do przedmiotów specjalistycznych należą:

  • historia teatru i dramatu
  • scenografia
  • reżyseria
  • pisanie scenariusza
  • multimedia – współczesne środki rejestracji obrazu
  • sztuka słowa
  • teatr lalkowy
  • repertuar

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.