Kadra

b-czwordonDyrektor Studium 

mgr Bogna Boch-Czwordon
Z wykształcenia teatrolog, polonistka, fonetyk-logopeda. Fascynująca osobowość, pełna temperamentu, oddana młodzieży całym sercem. Posiada duże doświadczenie pedagogiczne. Prowadzone przez nią zajęcia z historii teatru i dramatu, historii tańca i baletu, sztuki słowa oraz komunikacji społecznej są pasjonujące. Związana ze szkołą od początku jej istnienia.

 

 

 

02787679171dr Joanna Bruś
Historyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła staż na Gotland University w Visby (Szwecja). Jest nauczycielem akademickim na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także nauczycielem Liceum Plastycznego w Kaliszu.

 

 

 

DSC_8563amgr Teresa Czerniewicz-Skurzewska
Polonistka, od ukończenia studiów związana z kulturą kaliską (praca w Wojewódzkim Domu Kultury, dyrektor Ośrodka Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień”). Współpracowała z młodymi literatami województwa kaliskiego. Obecnie również świetny i wymagający pedagog.

 

 

 

MyPicturemgr Marzanna Forysiak
Z wykształcenia polonistka i bibliotekarka. Dziennikarka, od 1998 r. prezenterka Radia Centrum w Kaliszu. Entuzjastka nowych technik kształcenia i metod pracy umysłowej, inicjatorka wielu wydarzeń animacyjnych.

 

 

 

DSC_0932mgr Maciej Grzybowski
Aktor, reżyser, wieloletni dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, wykładowca Studium od początku jego istnienia. Jego wiedza i wrażliwość sprawiają, że kadra i studenci mają przy nim poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

dr Witold Jurewicz
Tancerz, choreograf, indywidualność w swojej dziedzinie. Zajmuje się również7WITEK6 teatrem tańca nowoczesnego w skali krajowej i międzynarodowej. Animator i współorganizator wielu imprez oraz przeglądów w dziedzinie tańca współczesnego, m.in. inicjator i szef artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Twórca i pedagog Teatru Tańca Alter.

 

 

 

 normal_Magorzata_Kaedkiewiczmgr Małgorzata Kałędkiewicz
Absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, rewelacyjna w roli wykładowcy przedmiotów praktycznych w Studium. Pełna pasji, błyskotliwych pomysłów, wulkan energii
i kreatywności.

 

 

 

 

mgr Warszosław KmitaMyPicture-1_1
Aktor, absolwent PWSTFiTV w Łodzi. Związany m.in. z Teatrem im.W. Bogusławskiego w Kaliszu stworzył wiele interesujących ról teatralnych. Wieloletni wykładowca Studium. Wymagający, a czasem nawet surowy dla studentów.  Zajęcia z reżyserii i kultury żywego słowa prowadzone przez niego stanowią doskonały warsztat. Ceniony przez młodzież za perfekcję i odpowiedzialność.

 

 

 

MyPicture_1mgr Liliana Litwa-Piotrowska
Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (filologia angielska i translatorska). Wcześniej uzyskała tytuł licencjata o specjalizacji nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Gdańskim. Te dwa połączenia sprawdzają się na zajęciach, pogodna natura anglistki powoduje, że łatwo nawiązuje kontakt ze słuchaczami.

 

 

 

 

dr Jacek Owczarek MyPicture-1
Twórca odbywającego się w Łodzi festiwalu Kino Tańca. Współpracuje z Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem Dramatycznym oraz Breton Caffee Teatr w Warszawie. Uzyskał dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury. Młody, otwarty na zdolnych i wrażliwych ludzi. Jego optymizm sprawia, że ma świetny kontakt z młodzieżą.

 

 

 

 trusz-male

mgr Michał Trusz
Po ponad ćwierćwieczu powrócił do Ostrowa, gdzie, jak marzył od dawna, hoduje pomidory i bazylię w ogrodzie. Nie jest najważniejsze, ale wypadałoby dodać, celem zachowania konwenansów, że skończył Akademię Sztuk Pięknych, wydział Grafiki w Warszawie oraz Fachhochschule Trier wydział Kommunikationsdesign, jak również zdobył nagrodę GrandFront 2009 za okładkę gazety „Polska the Times” z 7 października 2008 roku.


 

 

XXmgr Zofia Urbanowicz
Artystka malarka (malarstwo sztalugowe), projektantka ubiorów, dzianin, haftów i koronek. Brała udział w wielu wystawach i plenerach w kraju i za granicą. Jej prace malarskie znajdują się w zbiorach muzeów, galerii, instytucji oraz w zbiorach prywatnych (Polska, Austria, Australia, Holandia, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Włochy). Wymagająca i odpowiedzialna, jest jednocześnie znakomitym opiekunem już kilku roczników Studium.

 

 

 

000001mgr Anna Wytych-Wierzgacz
Od ponad 20 lat jest tancerką tańca współczesnego, zaczynała tańczyć w kaliskim MDK, następnie w Teatrze Tańca Alter w Kaliszu, jest absolwentką Wydziału Sztuk Scenicznych, specjalności Taniec na Uniwersytecie Paris VIII Vincennes-Saint-Denis we Francji. Uczy tańca współczesnego w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu oraz na specjalności Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Bez przerwy aktywna i pełna energii współpracuje z artystami innych dziedzin sztuki, tworzy spektakle solowe oraz etiudy z młodymi tancerzami. Założycielka i choreograf działającego przy Studium zespołu tańca współczesnego STUDNIA.

 

——————————————————————————————————————-

zdjecie-156mgr Robert Michalak
Absolwent PPSKAK, z wykształcenia pedagog. Dziennikarz, człowiek wielu pasji, miłośnik sztuki. Ambitny, otwarty na młodzież, ceniący szczerość. Koordynator praktyk studenckich. Prowadził zajęcia z psychologiczno-pedagogicznych podstaw animacji, metod i technik w animacji.