Kadra

b-czwordonDyrektor Studium 

mgr Bogna Boch-Czwordon
Z wykształcenia teatrolog, polonistka, fonetyk-logopeda. Fascynująca osobowość, pełna temperamentu, oddana młodzieży całym sercem. Posiada duże doświadczenie pedagogiczne. Prowadzone przez nią zajęcia z historii teatru i dramatu, historii tańca i baletu, sztuki słowa oraz komunikacji społecznej są pasjonujące. Związana ze szkołą od początku jej istnienia.

 

02787679171dr Joanna Bruś-Kosińska
Historyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła staż na Gotland University w Visby (Szwecja). Jest nauczycielem akademickim na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także nauczycielem Liceum Plastycznego w Kaliszu. Prowadzi zajęcia z wiedzy o kulturze, wiedzy o filmie.

 

DSC_8563amgr Teresa Czerniewicz-Skurzewska
Polonistka, od ukończenia studiów związana z kulturą kaliską (praca w Wojewódzkim Domu Kultury, dyrektor Ośrodka Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień”). Współpracowała z młodymi literatami województwa kaliskiego. Obecnie również świetny pedagog, wykładowca przedmiotów: metody i techniki  w animacji, repertuar, literatura.

MyPicturemgr Marzanna Forysiak                                                         Z wykształcenia polonistka i bibliotekarka. Dziennikarka, od 1998 r. prezenterka Radia Centrum w Kaliszu. Entuzjastka nowych technik kształcenia i metod pracy umysłowej. Prowadzi zajęcia z technik pracy umysłowej, pisania scenariuszy oraz warsztaty animacyjne.

paulinamgr Paulina Gawrońska                                                      Absolwentka Państwowej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu; uzyskała tytuł magistra sztuki w zakresie aktora teatru lalek. Laureatka nagród:OSOBOWOŚĆ OSTROWSKIEJ KULTURY 2008r., TALENT ROKU 2007r. Współpracowała m.in. z Operą Dolnośląską, Divadlo Archa (Praga). Jest współautorką wielu scenicznych programów artystycznych i rozrywkowych. Nie boi się trudnych tematów, wyzwań artystycznych i maratonów (uwielbia bieganie).

 

DSC_0932mgr Maciej Grzybowski
Aktor, reżyser, wieloletni dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, wykładowca Studium od początku jego istnienia. Jego wiedza i wrażliwość sprawiają, że kadra i studenci mają przy nim poczucie bezpieczeństwa. Prowadzi zajęcia z dramy.

7WITEK6dr Witold Jurewicz
Tancerz, choreograf, indywidualność w swojej dziedzinie. Zajmuje się również teatrem tańca nowoczesnego w skali krajowej i międzynarodowej. Animator i współorganizator wielu imprez oraz przeglądów w dziedzinie tańca współczesnego, m.in. inicjator i szef artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Twórca i pedagog Teatru Tańca Alter. Prowadzi zajęcia z anatomii, kompozycji i choreografii oraz techniki tańca współczesnego.

 normal_Magorzata_Kaedkiewiczmgr Małgorzata Kałędkiewicz
Absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorka Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, ale rewelacyjna w roli wykładowcy przedmiotów praktycznych w Studium (teatr lalkowy, plastyka ciała, kultura żywego słowa). Pełna pasji, błyskotliwych pomysłów, wulkan energii i kreatywności.

MyPicture-1_1mgr Warszosław Kmita
Aktor, absolwent PWSTFiTV w Łodzi. Związany m.in. z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu stworzył wiele interesujących ról teatralnych. Wieloletni wykładowca Studium. Wymagający, a czasem nawet surowy dla studentów.  Zajęcia z reżyserii i kultury żywego słowa prowadzone przez niego stanowią doskonały warsztat. Ceniony przez młodzież za perfekcję i odpowiedzialność.

MyPicture_1mgr Liliana Litwa-Piotrowska
Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (filologia angielska i translatorska). Wcześniej uzyskała tytuł licencjata o specjalizacji nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie Gdańskim. Te dwa połączenia sprawdzają się na zajęciach, pogodna natura anglistki powoduje, że łatwo nawiązuje kontakt ze słuchaczami.

MyPicture-1dr Jacek Owczarek
Twórca odbywającego się w Łodzi festiwalu Kino Tańca. Współpracuje z Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem Dramatycznym oraz Breton Caffee Teatr w Warszawie. Uzyskał dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury. Młody, otwarty na zdolnych i wrażliwych ludzi. Jego optymizm sprawia, że ma świetny kontakt z młodzieżą. Prowadzi zajęcia
z improwizacji kontaktowej i tańca współczesnego.

181425_499208720133988_1933760811_nTomasz Różański                                                                                    Tancerz, instruktor i choreograf stylów tańca hip hop i electric boogie, uczestnik Mistrzostw Świata w 2009 r. Tańcem zajmuje się od 1990 roku. Prekursor hip hopu w Kaliszu, założył pierwszą w mieście hiphopową formację taneczną DANCE RAPPERS, która zdobywała najwyższe miejsca na wielu ogólnopolskich turniejach i dotarła do finału Mistrzostw Polski.

 trusz-malemgr Michał Trusz
Po ponad ćwierćwieczu powrócił do Ostrowa, gdzie, jak marzył od dawna, hoduje pomidory i bazylię w ogrodzie. Nie jest najważniejsze, ale wypadałoby dodać, celem zachowania konwenansów, że skończył Akademię Sztuk Pięknych, wydział Grafiki
w Warszawie oraz Fachhochschule Trier wydział Kommunikationsdesign, jak również zdobył nagrodę GrandFront 2009 za okładkę gazety „Polska the Times” z 7 października 2008 roku.


XXmgr Zofia Urbanowicz
Artystka malarka (malarstwo sztalugowe), projektantka ubiorów, dzianin, haftów i koronek. Brała udział w wielu wystawach i plenerach w kraju i za granicą. Jej prace malarskie znajdują się w zbiorach muzeów, galerii, instytucji oraz w zbiorach prywatnych (Polska, Austria, Australia, Holandia, Niemcy, Szwajcaria, Francja, Włochy). Wymagająca i odpowiedzialna, jest jednocześnie znakomitym opiekunem już kilku roczników Studium. Wykładowca scenografii, wiedzy o plastyce oraz prawnych i ekonomicznych podstaw działalności kulturalnej.

 

000001mgr Anna Wytych-Wierzgacz
Od ponad 20 lat jest tancerką tańca współczesnego, zaczynała tańczyć w kaliskim MDK, następnie w Teatrze Tańca Alter w Kaliszu, jest absolwentką Wydziału Sztuk Scenicznych, specjalności Taniec na Uniwersytecie Paris VIII Vincennes-Saint-Denis we Francji. Uczy tańca współczesnego w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu oraz na specjalności Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Bez przerwy aktywna i pełna energii współpracuje z artystami innych dziedzin sztuki, tworzy spektakle solowe oraz etiudy z młodymi tancerzami. Założycielka i choreograf działającego przy PPSKAK zespołu tańca współczesnego STUDNIA prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i klasyki.

——————————————————————————————————————-

zdjecie-156mgr Robert Michalak
Absolwent PPSKAK, z wykształcenia pedagog. Dziennikarz, człowiek wielu pasji, miłośnik sztuki. Ambitny, otwarty na młodzież, ceniący szczerość. Koordynator praktyk studenckich. Prowadził zajęcia z psychologiczno-pedagogicznych podstaw animacji, metod i technik w animacji.