12 listopada 2018 r.
Duża scena Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
Program tegorocznego przeglądu był rozbudowany o część pierwszą – spektakl Nitka w ramach otwartego przewodu doktorskiego Anny Wytych -Wierzgacz w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
17:00 „Nitka”
choreografia: Anna Wytych-Wierzgacz
wykonanie: absolwentki Studium – Michalina Bodusz, Agata Kurzawa, Katarzyna Kurzawa, Magdalena Olek, Anita Stempin, Magdalena Witwicka oraz Anna Wytych-Wierzgacz
kostiumy: Henryka Wytych
montaż warstwy dźwiękowej: Łukasz Glapka (z wykorzystaniem utworów: Aeolian harp (Under the world) Woven hand Blush Music, Grażyna Bacewicz Oberek (1952), Olivier Messiaen Préludes pour piano, SZUMiKURZ – w głąb lasu Jakub Figiel & Łukasz Glapka, Anna Jantar Tylko mnie poproś do tańca)
Po części pierwszej publiczność przeniosła sie do foyer, gdzie miała okazję obejrzeć etiudy specjalizacji filmowej i akcje animacyjne z lalkami i maskami oraz spróbować przysmaków od sponsora Studium – Cukierni Koszyczarscy z Kalisza.
18:00 Wybrane pokazy z roku szkolnego 2017/2018
Wędrówki Pana Sommera – wielokrotnie nagradzany spektakl teatru tańca inspirowany krótką opowieścią Patrica Suskinda.
choreografia: Anna Wytych-Wierzgacz
Łysa śpiewaczka – teatr absurdu Eugene Ionesco
reżyseria: Warszosław Kmita
ruch sceniczny: Anna Wytych –Wierzgacz
Mikroklimat
choreografia: Anna Wytych-Wierzgacz
Tanie dranie – piosenka z Kabaretu Starszych Panów
Opieka artystyczna: Iwona Banasiak
Płatki i kolce – fragment dyplomu Zuzanny Wojciechowskiej inspirowany „Małym Księciem” A. de Saint-Exupery`ego
Który raz – choreografia do szlagieru Mieczysława Fogga Bo to się zwykle tak zaczyna – remix The Bumelants z płyty „Cafe Fogg”.
choreografia: Anna Wytych-Wierzgacz
Toniemy – autorska etiuda Gabrysi Mizgalskiej i Oli Smoligi inspirowana teatrem tańca Piny Bausch
Opieka artystyczna: Anna Wytych- Wierzgacz
Od nocy do nocy. Walc z filmu Noce i dnie – piosenka z tekstem Agnieszki Osieckiej i muzyką Waldemara Kazaneckiego ilustrowana walcem w wykonaniu Eweliny Sieraszewskiej
Opieka artystyczna: Iwona Banasiak
Diagram emocji – etiuda teatru ruchu zainspirowana muzyką Antonia Vivaldiego Zima
choreografia: Anna Wytych-Wierzgacz
Konferansjerzy: Marzanna Forysiak i Robert Kuciński
Wystąpili: Karolina Czapkiewicz, Aneta Gańska, Marta Gorzkiewicz, Magdalena Jarek, Kacper Klimczak, Dominik Kupka, Maja Majewska, Agnieszka Mituta, Gabriela Mizgalska, Łukasz Paruszewski, Małgorzata Pławska, Mateusz Raczyński, Anna Rożek, Adrianna Russek, Kamila Sakowska, Jakub Seydak, Ewelina Sieraszewska, Aleksandra Smoliga, Zuzanna Wojciechowska, Bartłomiej Żelek i Piotr Żurawski.
Charakteryzacja: Andżelika Wicenciak
Inspicjent: Mikołaj Dolata
Oprawa graficzna: Michał Trusz
Widzów poprosilismy o interakcję – o zagłosowanie na spektakl, który podobał im się najbardziej – na pierwszym miejscu znalazł się pokaz „Płatki i kolce”, na drugim „Łysa śpiewaczka” a na trzecim „Diagram emocji”. Otrzymaliśmy sporo braw, ciepłych słów i wyrazów uznania – dziękujemy i zapraszamy za rok.
fot. Jolanta Chowańska