Liczbę 4 odmieniano wczoraj w ostrowskiej Mediatece przez wszystkie przypadki. A to za sprawą czwartej edycji „Wieczoru z etiudą”. To właśnie od 4 latach w ostrowskiej Mediatece pokazujemy prace filmowe naszych słuchaczy.

Tym razem pokazaliśmy cztery materiały stworzone w poprzednim i aktualnym roku akademickim: 

  1. „Ja, słuchaczka” (Jagoda Krawczyk)
  2. „Komu kina?” (wideoblog, praca dyplomowa Honoraty Błaszczyk)
  3. „CeHa jak kobieta” (warsztat interdyscyplinarny II roku filmu 2021/2022, montaż: Mateusz Raczyński)
  4. „Świteź” (Weronika Wiączek)

Po seansie 4 etiud zgromadzeni zagłosowali na najlepszy ich zdaniem film. Wiktora 2022 otrzymał Mateusz Raczyński za film, który powstał w ramach warsztatu interdyscyplinarnego z Wiktorią Chomicz i Martyną Maślanką w rolach głównych. Ta wspólna praca wszystkich kierunków Studium jest próbą przełożenia na język filmowy tekstów Witkacego. Opiekę artystyczną nad projektem sprawowali Małgorzata Kałędkiewicz, Anna Wytych-Wierzgacz, Michał Trusz oraz Tomasz Wojciechowski. 

Rozmowy na temat realizacji poszczególnych etiud nie chciały się skończyć, a w głowach twórców narodziły się już kolejne pomysły. 

Ogromne podziękowania za gościnę składamy na ręce dyrektora Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim Jarosława Balcara, a także kierowniczki Mediateki Bogny Skrzypczak-Walkowiak oraz pracowników placówki. 

fot. Karolina Olek, Lerachef Studio

Close Menu