Od ponad 20 lat jest tancerką tańca współczesnego, zaczynała tańczyć w kaliskim MDK, następnie w Teatrze Tańca Alter w Kaliszu, jest absolwentką Wydziału Sztuk Scenicznych, specjalności Taniec na Uniwersytecie Paris
VIII Vincennes-Saint-Denis we Francji. Uczy tańca współczesnego w Studium Animatorów Kultury w Kaliszu oraz na specjalności Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Bez przerwy aktywna i pełna energii współpracuje z artystami innych dziedzin sztuki, tworzy spektakle solowe oraz etiudy z młodymi tancerzami. O kim mowa? O Ani Wytych-Wierzgacz.
Ciągle mało jej wrażeń i doświadczeń – wymarzyła sobie, żeby w tym roku wziąć udział w Summer Intensive organizowanym przez Martha Graham School of Contemporary Dance w Nowym Jorku – intensywnym kursie techniki i repertuaru Marthy Graham, artystki, którą jest zafascynowana od wielu lat. Zdobytą tam wiedzę i umiejętności chciałaby wykorzystać w przyszłości w swojej pracy artystycznej i pedagogicznej, a także podczas pisania doktoratu (otwarcie przewodu doktorskiego planuje w najbliższym roku akademickim).

W związku z powyższym złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „wspieranie aktywności międzynarodowej”, który (jak się okazało) został oceniony bardzo wysoko, co poskutkowało przyznaniem jej przez IMiT stypendium w wysokości 5000 zł!!!

Teraz Ania przygotowuje się do wyjazdu do Nowego Jorku, stara się o zdobycie dodatkowych funduszy na wyjazd, załatwia formalności paszportowo-wizowe, a także prowadzi korespondencję z Martha Graham School of Contemporary Dance w Nowym Jorku i Instytutem Polskim w NY.

Close Menu