28 – 30 kwietnia 2021 r.

W tym roku świętujemy Międzynarodowy Dzień Tańca aż trzy dni! Dołączyliśmy do akcji tańczMY organizowanej przez Instytut Muzyki i Tańca i zaproponowaliśmy aż trzy wydarzenia. Pierwszym z nich był taneczny flash mob, w którym uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 18 im. Chatki Puchatka w Kaliszu i opiekunowie ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Tulipan” w Kaliszu.

29 kwietnia zaprosiliśmy na wirtualną wystawę zdjęć tanecznych słuchaczki Studium Patrycji Merdacz

30 kwietnia na naszym Facebooku pojawił się taneczny film:
„Pani miłość” to etiuda ruchowa (tzw. techniczna) zrealizowana na przedmiocie Taniec współczesny pod opieką artystyczną dr Anny Wytych-Wierzgacz. Ta krótka kompozycja choreograficzna składa się z elementów technik tańca współczesnego, teatru tańca i improwizacji. Została zainspirowana tekstem Agnieszki Osieckiej „Ach, kim jest ta pani”. Tańczą: Wiktoria Czaja i Łukasz Błaszczyk. Film do zobaczenia tutaj

I kolejny film – do obejrzenia od 3 maja: „Melancholia” powstała na przedmiocie Mody taneczne prowadzonym przez dr Annę Wytych-Wierzgacz. Słuchaczka II roku tańca Wiktoria Czaja tańczy etiudę skomponowaną na bazie elementów techniki Marthy Graham oraz techniki tańca współczesnego. Etiuda została oparta na wyraźnie zaznaczonej i precyzyjnie ułożonej formie ruchowej, nie skupia się na temacie czy postaciach.

Close Menu