Możliwość pracy na nowoczesnym sprzęcie to jeden z kluczowych elementów budowania swojego warsztatu filmowca.

Publicysta Malcolm Gladwell uknuł kiedyś teorię, że potrzebujemy aż 10 000 godzin, aby stać się profesjonalistą w danej dziedzinie.
 
Nauka tajników montażu filmów to żmudny proces – wiedzą to słuchacze II roku na kierunku #FILM. W 3. semestr wchodzą ze znajomością:
 
  • historii montażu oraz szkół montowania
  • najważniejszych dokonań światowych montażystów
  • metod montażu
 
a także z umiejętnościami technicznymi:
 
  • obsługi programu do montażu
 
W naszej szkole pracujemy na komputerach iMac firmy Apple, które zapewniają płynność pracy przy obróbce materiału filmowego. Montujemy w DaVinci Resolve – w programie, który szturmem wszedł na światowe salony edytorów i bije rekordy popularności.
 
Dzięki temu, że w murach placówki znajduje się sala teatralna oraz studio fotograficzne z greenboxem jesteśmy w stanie pracować nad ciekawymi projektami 💪 Ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia.
 
To wszystko sprawia, że przygoda z montowaniem staje się frapującym i wciągającym zajęciem, a nauka idzie słuchaczom jak z płatka 👌
 
Za nimi pierwsze próby samodzielnego sklejania pełnoprawnych filmowych historii, a już za moment, bo w trakcie trwania 3. i 4. semestru studenci będą mieli okazję poznać tajniki postprodukcji.
 
Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem Tomasza Wojciechowskiego.
 
Close Menu